21.04.24, godz. 16:00 Święto Wawerskiej Wspólnoty i spotkanie z Ewą Ewart + projekcja jej filmu „Do ostatniej kropli” WCK Międzylesie - Warszawa

21.04.24, godz. 16:00
Święto Wawerskiej Wspólnoty i spotkanie z Ewą Ewart + projekcja jej filmu „Do ostatniej kropli”

„Do ostatniej kropli” (2023), reż. Ewa Ewart

Fabuła (Filmweb): Rzeki ucierpiały szczególnie i dziś należą do najbardziej zdegradowanych ekosystemów. Jedną z głównych przyczyn kryzysu wodnego są nieodpowiedzialne i nieprzemyślane działania człowieka. "Do ostatniej kropli" to najnowszy dokument znanej reżyserki i producentki Ewy Ewart, tworzony w koprodukcji z TVN24. Ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody "w imię postępu". To historia o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się ratować rzeki oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny. Poprzez ukazanie walki o czyste i zdrowe rzeki, dokument inspiruje i pokazuje, że my też możemy przyczynić się do rozwiązania tego kryzysu.

Święto Wawerskiej Wspólnoty to spotkanie społeczności lokalnej – sieciowanie jej członków, wzmacnianie kompetencji osób działających na rzecz Wawra oraz świętowanie bycia razem.
Gościem honorowym będzie reżyser Ewa Ewart – rozmowie z nią będzie towarzyszyła projekcja filmu dokumentalnego „Do ostatniej kropli”.
Wydarzenie jest również zwieńczeniem międzynarodowego projektu Mikropolis, w którym brało udział WCK.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kwiecień 2024

21 .04

 niedziela

 16:00

Warszawa

Wawerska Strefa Kultury sala widowiskowa

dostępne bilety: 111

kup bilet