Recital Edyty Geppert / 17.12.2023 / WCK Międzylesie

Recital Edyty Geppert / 17.12.2023 / WCK Międzylesie

Zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury na Recital Edyty Geppert z udziałem Konrada Wantrycha (fortepian) wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Edyta Geppert jest znana z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności.

Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).

17.12.2023, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, Sala Widowiskowa. Wstęp biletowany.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń