2

Spektakl "Księga Matek" w WCK Falenica - Warszawa

Spektaklowi towarzyszy działanie komplementarne, które bazuje na treściach spektaklu. Obejrzenie spektaklu NIE jest warunkiem koniecznym do uczestnictwa w mikserze.
� MIKSER "CIAŁO - MÓJ DOM" 25.11.2023, GODZ. 10-14
� Wawerskie Centrum Kultury Filia Falenica, ul. Walcownicza 2
WSTĘP BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona do 15. Zapisy pod adresem: fundacjaanimea@gmail.com, nr tel. 600 775 369 (preferowane smsowo), wiadomość prywatna na fanpage’u Fundacji ANIMEA. Każdy zapis potwierdzamy wiadomością zwrotną.

„Księga matek” jest kobietą. Rodzi się z krystalicznie pięknego uczucia miłości, a żyje w ambiwalencji. Między znakami zapytania, wykrzyknikami i wielokropkami. „Księga matek” to podróż przez wiele wymiarów macierzyństwa wiecznie uwikłanego w cykl życie-śmierć-odrodzenie, a w dzisiejszych czasach zawieszonego gdzieś pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością. Pomiędzy obrazkami z instagrama, których pragniemy, a codziennymi
trudnościami, których nie wypada umieszczać w kadrze kobieta-matka zdaje się zarówno królować, jak i być poddaną.
Ze sceny dociera wielogłos - aktorki są trzy, ale głosów kobiecych nieskończona ilość. Warto sprawdzić czy Twój własny został usłyszany przez twórców spektaklu.

Tak o spektaklu pisze jedna z widzek:
"Dziękuję Ci bardzo za ten spektakl i że dałaś tutaj o nim znać. Ruszył we mnie tyle strun (...) Płakałam lub utykałam łzy w gardle jako matka, jako córka, jako kobieta, jako marzycielka, jako koleżanka i przyjaciółka, jako przyszła matka dorosłych dzieci.. Śmiałam się z Wami, czułam. Naprawdę piękną i potrzebną sztukę stworzyłyście

Twórcy:
Reżyseria: Bartosz Mazur
Scenariusz: Joanna Grabowiecka
Adaptacja: zespół
Obsada: Diana Kadłubowska, Żaneta Sławińska-Zdunik, Karolina Charkiewicz
Głosy z offu: Natalka Polańska, Anitka Rubinowska, Helena Mazur, Danuta Nagórna, Klara Kadłubowska
Muzyka: Marcin Zdunik (kompozycje, wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (instrumenty dęte), Hubert Zemler (instrumenty perkusyjne)
Serdeczne podziękowania za pozwolenie na wykonanie utworu „Takiego chłopaka” (słowa: Natalia Grosiak, muzyka: Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński)

Producentem spektaklu jest Fundacja ANIMEA.
Projekt finansuje m.st. Warszawa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń