Klub Filmowy WCK – film „Ojciec” / Kinoterapia z Tomaszem Raczkiem i dr. Armenem Mekhakyanem / 4.11.2023 / WCK

Klub Filmowy WCK – film „Ojciec” / Kinoterapia z Tomaszem Raczkiem i dr. Armenem Mekhakyanem / 4.11.2023 / WCK

Seans filmu „Ojciec” z Anthonym Hopkinsem połączony z Kinoterapią prowadzoną przez krytyka filmowego Tomasza Raczka i psychologa dr. Armena Mekhahyana. Wstęp wolny!

Anthony (Anthony Hopkins) jest 80-letnim, psotnym i wesołym staruszkiem. Pomimo sędziwego wieku nadal uważa, że nie potrzebuje opiekunki i potrafi sam o siebie zadbać. Jego córka, Anne (Olivia Colman) ma jednak inne zdanie na ten temat. Kobieta zna prawdę o jego zdrowiu i z dnia na dzień widzi pogłębiającą się demencję u swojego ukochanego ojca. Pomimo że Anthony czasami czuje się doskonale, innym razem nie wie, kim jest mieszkająca z nim kobieta i jej partner. Obserwując postępujące zaniki pamięci, Anne postanawia zatrudnić pielęgniarkę o imieniu Laura (Imogen Poots), aby opiekowała się Anthonym pod swoją nieobecność. Zafascynowany nowym towarzystwem starszy mężczyzna, z czasem jest coraz bardziej zagubiony, kim są otaczające go osoby. Zdezorientowany i przerażony swoją sytuacją, pokazuje upadek silnego człowieka, który pod wpływem choroby traci kontakt z rzeczywistością, a jego córka z miesiąca na miesiąc może już tylko opłakiwać utratę ojca, który wciąż żyje i oddycha.

Kinoterapia to cykl audycji radiowych oraz pokazów filmowych, których istotnym elementem jest rozmowa ze słuchaczami lub widzami, przybierająca zabarwienie terapeutyczne.

Więcej:
www.armen.info.pl/wiecej/wywiad-w-magazynie-filmowym/

Plan wydarzenia:
18:00Wprowadzenie
18:30Projekcja filmu "Ojciec" (2021), reż. Florian Zeller
20:00Rozmowa psychoedukacyjna z Tomaszem Raczkiem i dr Armenem Mekhakyanem

Tomasz Raczek - krytyk filmowy i youtuber (prowadzi własny kanał wideorecenzji filmowych), redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat i nagrodzonego KREATURĄ 2022 podcastu THE ORIGINALS. Wcześniejm.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny polskiej edycji PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora, Nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji oraz właściciel tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”.

Dr Armen Mekhakyan to uznany psycholog, psychoterapeuta, mediator sądowy, strateg biznesowy z wieloletnim doświadczeniem i popularyzator wiedzy o zdrowiu psychicznym. Od 2009 roku wspiera ludzi zarówno w rozwoju osobistym, jak i zawodowym, udzielając konsultacji i prowadząc terapie długoterminowe. Specjalizuje się między innymi w pracy z lękiem, zajmuje się zaburzeniami osobowości i przebytymi traumami, prowadzi terapie par. Zajmuje się też wsparciem psychologicznym dla menedżerów, wypaleniem zawodowym, stresem, mobbingiem i wspieraniem asertywności w miejscu pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń